Genesis Radon 720 Virtual 7.1 Surround Gaming Black
Genesis Radon 720 Virtual 7.1 Surround Gaming Black
Genesis Radon 720 Virtual 7.1 Surround Gaming Black
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
4 - 8
business days
| Wired/Wireless | Wired |
| Type | On the ears |
| Category | For computer games |
| Cord length | 2m |
| Microphone | Built-in |
| Management | None |
| Connection | USB |
| Resistance | 32 Ohms |
| Sensitivity | 102 dB (headphones) / -42 dB +/-3 dB (microphone) |
| Frequency range | 20 - 20000 Hz |
| Noise cancellation | Passive |
| Warranty | 2 years |