Gembird MHS-LAX-B Los Angeles Black
Gembird MHS-LAX-B Los Angeles Black
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
4 - 8
business days
The information provided on this page is a property of the manufacturer or the brand.
To find out more, please visit: http://www.gembird.com
| Wired/Wireless | Wired |
| Type | On the ears |
| Category | Standard |
| Cord length | 1.8 m |
| Microphone | On the wire |
| Management | There is |
| Connection | 3.5mm |
| Resistance | 32 Ohms |
| Sensitivity | 105 dB +/- 3 dB (headphones) /58 dB +/- 3 dB (microphone) |
| Frequency range | 20-20000Hz |
| Noise cancellation | Passive |
| Warranty | 2 years |