- In stock.
GAMING HEADSET GXT492 CARUS TRUST WHITE
GAMING HEADSET GXT492 CARUS TRUST WHITE



GAMING HEADSET GXT492 CARUS TRUST WHITE
Guarantee
24 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | TRUST, Trust |
| Model | GXT 492 Carus |
| Weight | 284 g, 0.435 kg. |
| Color | White color |
| Speaker diameter | 50mm |
| Frequency range | 20 - 20000Hz |
| Sensitivity | 100dB |
| Built-in microphone | Yes |
| Microphone type | Built-in |
| Connection | 3.5mm |
| Cable length | 1.2 m |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Noise reduction system | None |
| Length | 210 mm. |
| Width | 100 mm. |
| Height | 172 mm. |
| Country of manufacture | CN |