- In stock.
Gaming headphones Trust GXT 498 FORTA, black
Gaming headphones Trust GXT 498 FORTA, black



Gaming headphones Trust GXT 498 FORTA, black
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | TRUST, Trust |
| Model | GXT 498 FORTA |
| Color | Black color |
| Frequency range | 20 - 20000Hz |
| Resistance | 32 Ω |
| Sensitivity | 90 dB |
| Built-in microphone | Yes |
| Microphone frequency range | 100 - 17000Hz |
| Microphone type | Retractable |
| Connection | 3.5mm |
| Cable length | 1.2 m |
| Wireless | No |
| Volume control | Yes |
| Lighting | No |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Weight | 0.405 kg. |
| Length | 165 mm. |
| Width | 235 mm. |
| Height | 91 mm. |
| Country of manufacture | CN |