- In stock.
Gaming headphones Trust BASICS 24785, black
Gaming headphones Trust BASICS 24785, black



Gaming headphones Trust BASICS 24785, black
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | TRUST, Trust |
| Model | BASICS 24785 |
| Weight | 295 g, 0.374 kg. |
| Color | Black color |
| Speaker diameter | 40mm |
| Frequency range | 20 - 20000Hz |
| Resistance | 32 Ω |
| Sensitivity | 105 dB |
| Built-in microphone | Yes |
| Connection | 3.5mm |
| Cable length | 200 m |
| Volume control | Yes |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Additional information | 2x 3.5mm adapter |
| Length | 204 mm. |
| Width | 195 mm. |
| Height | 98 mm. |
| Country of manufacture | CN |