Gaming headphones Razer Barracuda X, black
Gaming headphones Razer Barracuda X, black



Gaming headphones Razer Barracuda X, black
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | Razer |
| Model | Barracuda X Black |
| Weight | 250 g, 0.682 kg. |
| Color | Black color |
| Speaker diameter | 40mm |
| Frequency range | 20 - 20000Hz |
| Resistance | 32 Ω |
| Sensitivity | 96 dB |
| Sound system | 2.0 (Stereo) |
| Built-in microphone | Yes |
| Microphone frequency range | 100 - 10000Hz |
| Microphone type | Retractable |
| Connection | Bluetooth |
| Cable length | 1.5 m |
| Wireless | Yes |
| Lighting | No |
| Operating time | 20 hours |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Additional information | Ergonomic design |
| Noise suppression system | None |
| Length | 100 mm. |
| Width | 210 mm. |
| Height | 200 mm. |
| Country of manufacture | CN |