-
−4%
BaByliss ELIPSIS3100 Multistyler Warm Silver 45 W 2.7 m
BaByliss ELIPSIS3100 Multistyler Warm Silver 45 W 2.7 m
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Warranty period | 1 year(s) |
| Cable colour | Black |
| Product colour | Silver |
| Housing material | Stainless steel, Silicone |
| Plate material | Ceramic |
| Ceramic coating | Yes |
| Handle with lock | Yes |
| Power source | AC |
| Power | 45 W |
| Plate width | 2.4 cm |
| Ionic function | Yes |
| Adjustable thermostat | Yes |
| Technology | Warm |
| Control type | Buttons |
| Temperature (min) | 150 °C |
| Type | Straightening iron |
| Hair straightening | Yes |
| Temperature (max) | 230 °C |
| Number of heating levels | 5 |
| Heat-resistant glove included | Yes |
| Heat-resistant mat included | Yes |
| Display type | LED |
| Swivel cord | Yes |
| Temperature indicator | Yes |
| Auto power off after | 72 min |
| On/off switch | Yes |
| Built-in display | Yes |
| Cord length | 2.7 m |
| Auto power off | Yes |