- In stock
Xiaomi Mi Water Ionic Hair Dryer H500
Xiaomi Mi Water Ionic Hair Dryer H500
Guarantee
12 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Product colour | White |
| Designed for travel | Yes |
| Cord length | 1.7 m |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Power | 1800 W |
| AC input frequency | 50 - 60 Hz |
| AC input voltage | 220 V |
| Width | 144 mm |
| Depth | 79 mm |
| Weight | 595 g |
| Height | 237 mm |
| Number of speeds | 2 |
| Motor speed | 20000 RPM |
| Motor type | AC |
| Cool shot function | Yes |
| Ionic function | Yes |
| Air speed | 20 m/s |
| Number of heating levels | 3 |
| Magnetic tip | Yes |
| Manual | Yes |