PHILIPS HAIRDRYER BHA710/00
PHILIPS HAIRDRYER BHA710/00






PHILIPS HAIRDRYER BHA710/00
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Tourmaline ceramic coating | Yes |
| Product colour | White |
| Cord length | 1.8 m |
| Power | 1000 W |
| AC input voltage | 220 - 240 V |
| Ion conditioning | Yes |
| Number of heating levels | 3 |
| Hair drying | Yes |
| Adjustable thermostat | Yes |
| Number of speeds | 2 |
| Built-in display | No |
| Hangable | Yes |
| Swivel cord | Yes |
| Cordless | No |
| On/off switch | Yes |