- In stock
Philips BHD360/20 hair dryer 2100 W Navy
Philips BHD360/20 hair dryer 2100 W Navy












Philips BHD360/20 hair dryer 2100 W Navy
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Hanging type | Hanging ring |
| Cord length | 1.8 m |
| Product colour | Navy |
| Designed for travel | No |
| Power | 2100 W |
| AC input voltage | 220-240 В |
| Motor type | DC |
| Number of heating levels | 6 |
| Number of speeds | 6 |
| Cool shot function | Yes |
| Ionic function | Yes |
| Concentrator nozzle height | 1.4 cm |
| Diffuser nozzle | Yes |
| Number of nozzles | 3 |
| Concentrator nozzle | Yes |