- In stock.
Hair dryer Philips BHD360/20
Hair dryer Philips BHD360/20



Hair dryer Philips BHD360/20
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | PHILIPS, Philips |
| Model | BHD360/20 |
| Width | 31.5 cm, 223 mm. |
| Height | 23.5 cm, 95 mm. |
| Color | Blue, Black |
| Power | 2100W |
| Number of speeds | 6 |
| Cold weather | Yes |
| Overheating protection | Yes |
| Temperature settings | 6 |
| Diffuser | Yes |
| Ionization function | Yes |
| Number of nozzles | 3 |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Air concentrator | Yes |
| Cable length | 1.8 m |
| Hanging loop | Yes |
| Complete set | Hair dryer, Nozzles |
| Additional information | ThermoProtect technology |
| Weight | 0.85 kg. |
| Length | 299 mm. |
| Country of manufacture | CN |