- In stock.
Hair dryer Babyliss 6709DE
Hair dryer Babyliss 6709DE



Hair dryer Babyliss 6709DE
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | BABYLISS, Babyliss |
| Model | 6709DE |
| Length | 26 cm, 267 mm. |
| Width | 9 cm, 247 mm. |
| Height | 27.8 cm, 102 mm. |
| Color | Gold, White, Black |
| Power | 2100W |
| Engine type | AC |
| Number of speeds | 2 |
| Voltage | 230 - 240V |
| Cold weather | Yes |
| Overheating protection | Yes |
| Temperature settings | 2 |
| Diffuser | Yes |
| Ionization function | Yes |
| Number of nozzles | 2 |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Air concentrator | Yes |
| Cable length | 2.8 m |
| Hanging loop | Yes |
| Complete set | Hair dryer, Nozzles |
| Weight | 1.03 kg. |
| Country of manufacture | IT |