- In stock
Hair dryer 2100W MAESTRO MR-213
Hair dryer 2100W MAESTRO MR-213
Guarantee
12 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Product colour | Silver |
| Easy to apply | Yes |
| Designed for travel | Yes |
| Folding handle | Yes |
| Ergonomic design | Yes |
| Control type | Button |
| Removable filter cover | Yes |
| AC input frequency | 50 Hz |
| Power | 2100 W |
| Engine type | DC |
| AC input voltage | 220 - 240 V |
| Hose length | 1.75 m |
| Adjustable temperature | No |
| Number of speeds | 2 |
| Cool shot function | Yes |
| Diffuser nozzle | No |
| Package contents | Dryer x 1 |
| Double-walled concentrator | Yes |