Esperanza EBL008 hair styling tool Hot air brush Black,Red 1.8 m 1000 W
Esperanza EBL008 hair styling tool Hot air brush Black,Red 1.8 m 1000 W









Esperanza EBL008 hair styling tool Hot air brush Black,Red 1.8 m 1000 W
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Product colour | Black, Red |
| AC input frequency | 50 Hz |
| Power | 1000 W |
| AC input voltage | 230 V |
| Depth | 380 mm |
| Plate depth | 15 cm |
| Brush head diameter | 5 cm |
| Suitable for hair types | All hair |
| Hair drying | Yes |
| Hair curling | Yes |
| Number of speeds | 3 |
| Type | Hot air brush |
| Rotating brush | Yes |
| Cord length | 1.8 m |
| Cordless | No |
| Built-in display | No |
| Warnings | Do not use near water., The appliance should be cleaned regularly to avoid overheating., Avoid contact with wet hands. |