- In stock
Esperanza EBL001W hair styling tool Hot air brush Warm Black,White 1.6 m 400 W
Esperanza EBL001W hair styling tool Hot air brush Warm Black,White 1.6 m 400 W
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Product colour | Black, White |
| Power source | AC |
| Power | 400 W |
| AC input frequency | 50 Hz |
| AC input voltage | 230 V |
| Depth | 320 mm |
| Brush head diameter | 2.32 cm |
| Plate depth | 11 cm |
| Number of speeds | 3 |
| Hair curling | Yes |
| Technology | Warm |
| Hair drying | Yes |
| Suitable for hair types | All hair |
| Type | Hot air brush |
| Cordless | No |
| Built-in display | No |
| On/off switch | Yes |
| Cord length | 1.6 m |
| Warnings | Do not use near water., The appliance should be cleaned regularly to avoid overheating., Avoid contact with wet hands. |