-
−7%
Electric brush for hair Rowenta Brush Activ Compact CF9520 1000W
Electric brush for hair Rowenta Brush Activ Compact CF9520 1000W
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Cable colour | White |
| Ceramic coating | Yes |
| Hangable | Yes |
| Product colour | Copper, White, Metallic |
| Hanging type | Hanging loop |
| Power | 1000 W |
| Power source | AC |
| AC input voltage | 220-240 V |
| Brush head 2 diameter | 5 cm |
| Brush head diameter | 4 cm |
| Technology | Warm |
| Number of speeds | 2 |
| Adjustable thermostat | No |
| Ionizer | Yes |
| Ionic function | Yes |
| Rotating brush | Yes |
| Cool shot function | Yes |
| Hair drying | Yes |
| Auto rotating | Yes |
| Number of heating levels | 2 |
| Type | Hot air brush |
| Hair texturizing | No |
| Purpose | Dry/wet hair |
| Number of brushes | 2 |
| Swivel cord | Yes |
| On/off switch | Yes |
| Built-in display | No |
| Cordless | No |
| Auto power off | No |
| Cord length | 1.8 m |