Concept KF-1310 Hot air brush Green, White 400 W 0.19 m
Concept KF-1310 Hot air brush Green, White 400 W 0.19 m





Concept KF-1310 Hot air brush Green, White 400 W 0.19 m
Guarantee
12 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Hanging type | Hanging loop |
| Product colour | Green, White |
| Hangable | Yes |
| Power | 400 W |
| AC input voltage | 230 V |
| Barrel diameter | 1 cm |
| Number of heating levels | 3 |
| Ionic function | No |
| Type | Hot air brush |
| Number of speeds | 2 |
| Ceramic heating system | No |
| Hair straightening | Yes |
| Hair texturizing | No |
| Hair curling | Yes |
| Hair care accessories | Brush |
| Cord length | 0.19 m |
| Swivel cord | Yes |
| Warnings | Do not leave the appliance unattended during use., Do not use near water or in a humid environment., Keep out of the reach of children. |