- In stock
Concept KF-1310 Hot air brush Blue, White 400 W 0.19 m
Concept KF-1310 Hot air brush Blue, White 400 W 0.19 m
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Product colour | White, Blue |
| Hanging type | Hanging loop |
| Hangable | Yes |
| AC input voltage | 230 V |
| Power | 400 W |
| Barrel diameter | 1 cm |
| Type | Hot air brush |
| Ionic function | No |
| Hair curling | Yes |
| Ceramic heating system | No |
| Number of heating levels | 3 |
| Hair texturizing | No |
| Hair straightening | Yes |
| Number of speeds | 2 |
| Hair care accessories | Brush |
| Swivel cord | Yes |
| Cord length | 0.19 m |
| Warnings | Do not use near water or in a humid environment., Keep out of the reach of children., Do not leave the appliance unattended during use. |