BaByliss 6704WE hair dryer 2000 W Black, White
BaByliss 6704WE hair dryer 2000 W Black, White








BaByliss 6704WE hair dryer 2000 W Black, White
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Product colour | White, Black |
| Swivel cord | Yes |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Removable filter | Yes |
| Hanging type | Hanging loop |
| Cord length | 2.8 m |
| Power | 2000 W |
| Depth | 85 mm |
| Height | 210 mm |
| Width | 270 mm |
| Weight | 650 g |
| Adjustable temperature | Yes |
| Number of heating levels | 3 |
| Airflow | 100 m³/h |
| Air speed | 27.7 m/s |
| Motor type | AC |
| Number of temperature settings | 2 |
| Cool shot function | Yes |
| Number of speeds | 2 |
| Concentrator nozzle | Yes |
| Concentrator nozzle height | 6 mm |
| Diffuser nozzle | No |