-
−1%
ADLER hair dryer AD 2027
ADLER hair dryer AD 2027












ADLER hair dryer AD 2027
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Removable filter | Yes |
| Product colour | Rose Gold, White |
| Swivel cord | Yes |
| Plug connector type | Type C (Europlug) |
| Type | Hair dryer and curler |
| Power cable length | 1.8 m |
| AC input voltage | 220 - 240 V |
| Power source | AC |
| AC input frequency | 50/60 Hz |
| Power | 1200 W |
| Length | 200 mm |
| Width | 64 mm |
| Overheat protection | Yes |
| Number of temperature settings | 2 |
| Number of nozzles | 5 |