- New
- In stock
Multi groom kit Babyliss MT726E
Multi groom kit Babyliss MT726E
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | BABYLISS, Babyliss |
| Model | MT726E |
| Length | 37mm, 90 mm. |
| Width | 31 mm, 150 mm. |
| Height | 157mm, 220 mm. |
| Clipper width | 34 mm |
| Color | Black, Grey |
| Power source | Battery, Accumulator |
| Charging time | 480 min. Operating time on full charge, up to 60 min. |
| Accuracy | 0.4 mm |
| Number of length settings | 6 |
| Number of nozzles | 8 |
| Length setting range | 1 - 7mm |
| Can be washed with water | No |
| Charging level indicator | Yes |
| Low battery indicator | Yes |
| With case | No |
| Tip type | Full-size trimmer, Detail trimmer, Mini trimmer, Nose hair trimmer, Ear hair trimmer, Body hair trimmer |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Weight | 0.6 kg. |
| Country of manufacture | CN |