-
−16%
Guarantee
24 month
Delivery from Lithuania in
3 - 5
business days
| Summary | Philips BRI973/00. Hair removal technology: Intense pulsed light (IPL), Product colour: Rose gold, White, Full leg treatment time: 8.5 min. Power source: Battery, AC input voltage: 100-240, AC input frequency: 100-240 V |
| Vendor Homepage | www.philips.com |
| Unit Box Height | 0.25 |
| Unit Box Length | 0.265 |
| Unit Box Width | 0.115 |
| Bikini line treatment time | 2 min |
| Body attachment | Yes |
| Body attachment area | 4.1 cm² |
| Bulb lifetime (flashes) | 450000 |
| Face areas treatment time | 1.5 min |
| Full leg treatment time | 8.5 min |
| Hair removal technology | Intense pulsed light (IPL) |
| Precision (face) attachment | Yes |
| Precision (face) attachment area | 2 cm² |
| Product colour | Rose gold/White |
| Suitable for hair color | All colours |
| Ultraviolet (UV) filter | Yes |
| Underarm treatment time | 2.5 min |
| AC adapter output current | 4 A |
| AC adapter output voltage | 19.5 V |
| AC input frequency | 100-240 V Hz |
| AC input voltage | 100-240 V |
| Power source | Battery |
| Cleaning cloth | Yes |
| Storage pouch | Yes |
| Model | BRI973/00 |
| Model name | BRI973/00 |
| Units per Shipping Box | 1 |
| Unit Calculated Volume | 0.0076188 cubm |
| Product Net Weight | 0.115 kg |
| Unit Calculated Weight | 1.8 kg |