- In stock.
Hair clipper HC5610/15 Philips
Hair clipper HC5610/15 Philips
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | PHILIPS, Philips |
| Model | HC5610/15 |
| Width | 193mm, 193 mm. |
| Height | 224 mm, 224 mm. |
| Clipper width | 41 mm |
| Color | Black, Grey |
| Power source | Battery |
| Battery type | Ni-MH |
| Charging time | 480 min. Operating time on full charge, up to 75 min |
| Accuracy | 1mm |
| Number of length settings | 28 |
| Number of nozzles | 3 |
| Length setting range | 0.5 - 28mm |
| Can be washed with water | Yes |
| Charging level indicator | Yes |
| Low battery indicator | Yes |
| With case | No |
| Tip type | Full-size clipper, Comb attachment |
| Included | Beard comb. Long and short hair comb. Cleaning brush |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Additional information | Trim-n-Flow technology. Stainless steel blades. 28 length settings: 0.5-28 mm |
| Weight | 0.458 kg. |
| Length | 69 mm. |
| Country of manufacture | CN |