- In stock.
Hair clipper Babyliss E976E
Hair clipper Babyliss E976E
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | BABYLISS, Babyliss |
| Model | E976E |
| Length | 50mm, 95 mm. |
| Width | 50mm, 217 mm. |
| Height | 193mm, 264 mm. |
| Clipper width | 40mm |
| Color | Blue, Gray |
| Power source | Battery |
| Charging time | 480 min. Operating time on full charge, up to 60 min. |
| Accuracy | 1mm |
| Number of length settings | 26 |
| Number of nozzles | 2 |
| Length setting range | 0.5 - 26mm |
| Can be washed with water | Yes |
| Charging level indicator | No |
| Low battery indicator | No |
| With case | Yes |
| Tip type | Full-size clipper |
| Included | Cleaning brush, oil, case |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Additional information | Color: Gray. |
| Weight | 0.983 kg. |
| Country of manufacture | CN |