- In stock
Hair clipper Babyliss E756E
Hair clipper Babyliss E756E
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | BABYLISS, Babyliss |
| Model | E756E |
| Length | 45mm, 105 mm. |
| Width | 60mm, 140 mm. |
| Height | 185mm, 235 mm. |
| Clipper width | 45 mm |
| Color | Black color |
| Power source | Electrical network |
| Accuracy | 2mm |
| Number of length settings | 9 |
| Number of nozzles | 8 |
| Length setting range | 0.5 - 25mm |
| Can be washed with water | No |
| Charging level indicator | No |
| With case | Yes |
| Tip type | Full-size clipper |
| Included | Case, 8 attachments, cleaning brush |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Additional information | 2 m cable |
| Weight | 0.713 kg. |
| Country of manufacture | CN |