- New
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
15 - 16
business days
The Trust Kyna stylus is compatible with Apple tablets and has a white tip and body. It weighs 13g, includes an extra tip and comes with a 2-year warranty.
Technical Data | |
|---|---|
| Compatibility with Devices | Tablet computer |
| Compatibility with Brands | Apple |
| Tip Color | White |
| Product Color | White |
Weight and Dimensions | |
| Weight | 13 grams |
Packaging Details | |
| Packaging Depth | 97 mm |
| Package Height | 166 mm |
| Package Width | 97 mm |
| Package Weight | 16 grams |
| Quantity per package | 1 pc. |
Package Contents | |
| Additional Tip | Yes |