Kierownica Mad Catz M.2.X Pro Racing Force Feedback Wheel
Kierownica Mad Catz M.2.X Pro Racing Force Feedback Wheel
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
4 - 8
business days
| Product colour | Black, Silver |
| Reflex vibration | Yes |
| Adjustable gear shifter | Yes |
| Buttons quantity | 22 |
| Steering wheel rotation angle | 900° |
| RGB LED pin header | Yes |
| Weight | 6.01 kg |
| Depth | 280 mm |
| Height | 285 mm |
| Width | 340 mm |
| Cables included | USB Type C, Micro USB |
| Set contents | Foldable pedals, Set of clamps, Stickers, Gearshift, Mains adapter x1, Steering wheel |
| Quick installation guide | Yes |
| Warranty card | Yes |
| Windows operating systems supported | Windows 7, Windows 10, Windows 8.1, Windows 8 |
| Pedals quantity | 3 |
| Steering mounting remote control capability | Yes |
| Number of modules | 2 |
| Programmable buttons | Yes |
| Number of gears | 6 |
| Foot control pedal | Yes |
| Suction feet | Yes |
| Ergonomic triggers | Yes |
| Connectivity technology | Wired |
| Gaming platforms supported | PlayStation 4, Xbox Series S, PC, Xbox Series X, Xbox One |
| Gaming control technology | Digital |
| Device type | Steering wheel + pedals + gearshift |