HUFFY So Sweet 20'', White - children's bike
HUFFY So Sweet 20'', White - children's bike







HUFFY So Sweet 20'', White - children's bike
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
4 - 8
business days
| Mudguards | Front and rear |
| Chain guard | Y |
| Number of gears | 1 |
| Minimum height of a child | 120 cm |
| Minimum age | 6 years |
| Product colour | White |
| Gender | Any gender |
| Number of wheels | 2 wheel(s) |
| Brake system | Front and rear caliper brake |
| Adjustable seat | Yes |
| Non-slip grip | Yes |
| Wheels type | Inflatable wheels |
| Frame material | Steel |
| Weight | 11,38 kg |
| Wheel size | 20" |
| Warnings | Do not disassemble or modify the product yourself., Read the user manual before use. |