- In stock
HUFFY Pro Thunder 20'', Green - children's bicycle
HUFFY Pro Thunder 20'', Green - children's bicycle
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Minimum height of a child | 120 cm |
| Mudguards | Front and rear |
| Chain guard | Y |
| Number of gears | 1 |
| Product colour | Green |
| Gender | Boy |
| Minimum age | 6 years |
| Adjustable seat | Yes |
| Non-slip grip | Yes |
| Number of wheels | 2 wheel(s) |
| Wheels type | Inflatable wheels |
| Frame material | Steel |
| Brake system | Front and rear caliper brake |
| Weight | 12.2 kg |
| Wheel size | 20" |
| Warnings | Read the user manual before use., Do not disassemble or modify the product yourself. |