- In stock
Huffy MTB Batch Alu 20" bike, chameleo (B374455W)
Huffy MTB Batch Alu 20" bike, chameleo (B374455W)









Huffy MTB Batch Alu 20" bike, chameleo (B374455W)
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Product colour | Grey, Green, Black |
| Number of gears | 8 |
| Gender | Any gender |
| Mudguards | No |
| Minimum age | 6 years |
| Minimum height of a child | 120 cm |
| Chain guard | Y |
| Non-slip grip | Yes |
| Number of wheels | 2 wheel(s) |
| Brake system | Hand brake |
| Frame material | Steel |
| Wheels type | Inflatable wheels |
| Adjustable seat | Yes |
| Wheel size | 20" |
| Weight | 10 kg |
| Warnings | Read the user manual before use., Do not disassemble or modify the product yourself. |