- In stock.
Gaming controller Genesis MANGAN 300, black
Gaming controller Genesis MANGAN 300, black



Gaming controller Genesis MANGAN 300, black
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | GENESIS, Genesis |
| Model | 300 |
| Width | 154mm, 82 mm. |
| Depth | 55 mm |
| Height | 113mm, 167 mm. |
| Weight | 0.192 kg, 0.435 kg. |
| Number of buttons | 19 |
| Connection | USB-C |
| Included | USB-A to USB-C adapter / case / additional front panel / user manual / USB-C cable |
| Supported platforms | PC, Nintendo Switch, Android |
| Supported operating systems | Windows 7, Windows 8, Windows 10, Android, Windows 11 |
| Cable length | 2 years |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Guarantee for legal entities | 12 months |
| Length | 123 mm. |
| Country of manufacture | CN |