- In stock
-
−13%
The Nintendo Joy-Con 2 Wheel Pair is a steering wheel set designed for use with the Nintendo Switch 2. Made of plastic, it features an ergonomic design and comes in a pack of two - one blue and one red.
The Nintendo Joy-Con 2 Wheel Pair is a steering wheel set designed for use with the Nintendo Switch 2. Made of plastic, it features an ergonomic design and comes in a pack of two - one blue and one red.
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
15 - 16
business days
The Nintendo Joy-Con 2 Wheel Pair is a steering wheel set designed for use with the Nintendo Switch 2. Made of plastic, it has an ergonomic design and comes in a pack of two: one blue and one red.
Features | |
|---|---|
| Product Type | Steering Wheel Kit |
| Product Compatibility | Nintendo |
| Material | Plastic |
| Ergonomic Design | Yes |
| Color | Blue, Red |
| Gaming Platforms | Nintendo Switch |
Specifications | |
| Package Height | 70mm |
| Package Width | 141 mm |
| Packaging Depth | 170mm |
| Package Weight | 260 g |
| Quantity per package | 2 pcs |
Package Contents | |
| Quick Start Guide | Yes |
Safety Warning | |
| Warnings | May contain harmful substances. Do not dispose of in normal waste container. Dispose of in accordance with local regulations. |