- In stock
Einhell TP-JST 18/135 Li BL - Solo power jigsaw 3500 spm 1.96 kg
Einhell TP-JST 18/135 Li BL - Solo power jigsaw 3500 spm 1.96 kg
Guarantee
12 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Soft grip | Yes |
| Soft start | Yes |
| Product colour | Black, Red |
| Built-in light | Yes |
| Tool-free bevel adjustment | Yes |
| Adjustable speed | Yes |
| Suitable for materials | Plastic, Steel, Wood |
| Bevel settings | 45° |
| Dust extraction port | Yes |
| Tool-free blade change | Yes |
| Orbital action | No |
| Bevel adjustment | Yes |
| Battery voltage | 18 V |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Power source | Battery |
| Weight | 1.96 kg |
| Idle stroke rate (max) | 3500 spm |
| Cutting depth in steel | 1 cm |
| Cutting depth in wood | 13.5 cm |
| Battery charger included | No |
| Carrying case | No |
| Battery included | No |