- In stock.
Door and window sensor Xiaomi MCCGQ02HL
Door and window sensor Xiaomi MCCGQ02HL



Door and window sensor Xiaomi MCCGQ02HL
Guarantee
6 month
Delivery from Lithuania in
2 - 14
business days
| Brand | XIAOMI, Xiaomi |
| Model | MCCGQ02HL |
| Width | 20 mm, 90 mm. |
| Depth | 15 mm |
| Height | 30mm, 40 mm. |
| Connectors | Bluetooth |
| Interface | None |
| Installation | By the wall |
| Control via smart device | Yes |
| Protection from | Particulate matter and mist, Fog, humidity and dust, Cold |
| Compatible manufacturers | All |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Guarantee for legal entities | 12 months |
| Additional information | Detection: door opening, window opening, operating temperature: -10 to 50 °C |
| Weight | 0.05 kg. |
| Length | 60 mm. |
| Country of manufacture | CN |