Gaming console Denver GMP-240C Black
Gaming console Denver GMP-240C Black
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 8
business days
- Game pad with 2.4" LCD screen
- 230 x 240 pixels display resolution
- Built-in 150 x exciting Arcade Games
- Powered by 3x AAA-batteries (not incl)
| Design | |
|---|---|
| Gaming control technology: | Analogue |
| Gaming control function keys: | D-pad |
| Volume control: | Digital |
| Analog on/off: | Y |
| Built-in touchpad: | N |
| Display | |
| Display: | LCD |
| Second display: | N |
| Display diagonal: | 6.1 cm (2.4") |
| Touchscreen: | N |
| Display resolution: | 320 x 240 pixels |
| Storage | |
| Built-in optical drive: | N |
| Card reader integrated: | N |
| Networking | |
| Wi-Fi: | N |
| Bluetooth: | N |
| Multimedia | |
| Built-in camera: | N |
| Number of built-in speakers: | 1 |
| Power | |
| Battery technology: | Alkaline |
| Number of batteries supported: | 3 |
| Weight & dimensions | |
| Weight: | 110 g |
| Width: | 65 mm |
| Depth: | 120 mm |
| Height: | 28 mm |
| Packaging content | |
| Video game included: | Y |
| Games included: | 150 |
| Technical details | |
| Colour of product: | Black |
| Packaging data | |
| Package width: | 45 mm |
| Package depth: | 165 mm |
| Package height: | 105 mm |
| Package weight: | 110 g |
| Logistics data | |
| Quantity per intermodal container (20ft): | 16000 pc(s) |
| Color | Black |
| Brand | Denver |
| EAN | 5706751026089b |
| Product code | 117120000020 |