- New
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
15 - 16
business days
LEGO TECHNIC 42205 Chevrolet Corvette Stingray includes 732 pieces and is suitable for children aged 9 and up. Model dimensions: depth 270 mm, height 80 mm and width 140 mm.
Features | |
|---|---|
| Instruction sheet | Yes |
| Number of elements | 732 |
| Recommended age | 9+ years |
| Series | Technic |
Weight and dimensions | |
| Depth | 270mm |
| Height | 80mm |
| Width | 140mm |
Packaging details | |
| Package height | 262 mm |
| Package depth | 71 mm |
| Package weight | 894 grams |
| Package width | 382 mm |