-
−5%
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
15 - 16
business days
This kit recreates the Lamborghini Huracán Tecnica sports car with 806 pieces. Recommended for ages 9 and up and includes an instruction sheet. This model is part of the Technic series.
Features | |
|---|---|
| Instruction sheet | Yes |
| Sergius | Technic |
| Recommended age | 9+ years |
| Number of elements | 806 |
Weight and dimensions | |
| Height | 80mm |
| Width | 120mm |
| Depth | 280 mm |
Packaging details | |
| Package width | 380mm |
| Package weight | 1.06 kg |
| Package depth | 70 mm |
| Package height | 260 mm |