- In stock
LEGO® Star Wars 75351 Princess Leia (Boushh) - Helmet Collection features 670 pieces and a unique helmet model inspired by the legendary Princess Leia from Star Wars. The set is perfect for fans aged 18 and up.
LEGO® Star Wars 75351 Princess Leia (Boushh) - Helmet Collection features 670 pieces and a unique helmet model inspired by the legendary Princess Leia from Star Wars. The set is perfect for fans aged 18 and up.
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
15 - 16
business days
LEGO® Star Wars 75351 Princess Leia (Boushh) Helmet Collection is an exclusive model inspired by the iconic character from the Star Wars franchise. This collectible item includes a detailed instruction sheet that allows fans to recreate the unique helmet design.
Package dimensions: depth - 118 mm, height - 354 mm, width - 191 mm; weight - 870 g.
Features | |
|---|---|
| Number of elements | 670 |
| Instruction sheet | Yes |
| Recommended age | 18+ years |
Weight and dimensions | |
| Package depth | 118 mm |
| Package height | 354 mm |
| Package width | 191 mm |
| Width | 110 mm |
| Depth | 140mm |
| Height | 170mm |
| Weight | 870g |