LEGO HARRY POTTER 76446 The Knight Bus Adventures set consists of 499 pieces and 4 minifigures. Recommended for ages 8 and up, the bus measures 150mm high, 60mm wide and 170mm deep.
LEGO HARRY POTTER 76446 The Knight Bus Adventures set consists of 499 pieces and 4 minifigures. Recommended for ages 8 and up, the bus measures 150mm high, 60mm wide and 170mm deep.
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
15 - 16
business days
LEGO HARRY POTTER 76446 Knight Bus Adventures includes 499 pieces and 4 minifigures. Recommended for ages 8 and up, the bus measures over 150mm high, 60mm wide and 170mm deep.
Features | |
|---|---|
| Instruction sheet | Yes |
| Series | Harry Potter™ |
| Number of parts | 499 |
| Number of toy minifigures | 4 pcs. |
| Recommended age | 8+ years |
Weight and Dimensions | |
| Height | 150mm |
| Width | 60mm |
| Depth | 170mm |
Packaging details | |
| Package weight | 774 grams |
| Package depth | 76 mm |
| Package height | 262 mm |
| Package width | 282 mm |