LEGO FRIENDS 42670 set includes 2040 pieces and 9 minifigures, intended for ages 12 and up. Package dimensions: 555 mm wide, 378 mm high and 87 mm deep.
LEGO FRIENDS 42670 set includes 2040 pieces and 9 minifigures, intended for ages 12 and up. Package dimensions: 555 mm wide, 378 mm high and 87 mm deep.
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
15 - 16
business days
LEGO FRIENDS 42670 set includes 2040 pieces and 9 minifigures, intended for ages 12 and up. Package dimensions: 555 mm wide, 378 mm high and 87 mm deep.
Features | |
|---|---|
| Instruction sheet | Yes |
| Number of elements | 2040 |
| Number of toy minifigures | 9 |
| Recommended age | 12+ years |
| Series | Friends |
Packaging details | |
| Package depth | 87 mm |
| Package height | 378 mm |
| Package weight | 2.84 kg |
| Package width | 555mm |
Weight and dimensions | |
| Depth | 140mm |
| Height | 310mm |
| Width | 390 mm |