CHILDREN'S BICYCLE 16" TOIMSA TOI1681 PAW PATROL WHITE
CHILDREN'S BICYCLE 16" TOIMSA TOI1681 PAW PATROL WHITE





CHILDREN'S BICYCLE 16" TOIMSA TOI1681 PAW PATROL WHITE
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Recommended age (min) | 5 yr(s) |
| Recommended age (max) | 7 yr(s) |
| Target audience | Child |
| Maximum child height | 127 cm |
| Proper use | Outdoor |
| Brake system | Front and rear caliper brake |
| Minimum child height | 112 cm |
| Gender | Girl |
| Theme | PAW Patrol |
| Product colour | White |
| Material | Steel, Rubber, Aluminium |
| Basket | Yes |
| Chain cover included | Yes |
| Reflective elements | Yes |
| Preassembled | Yes |
| Number of wheels | 4 wheel(s) |
| Wheels material | Rubber |
| Side wheels | Yes |
| Doll seat | Yes |
| Mudguards | Yes |
| Wheel rim material | Aluminium |
| Wheels type | Inflatable wheels |
| Wheel size | 16" |
| Package dimensions (W x D x H) | 930 x 200 x 490 mm |