Children's bicycle 12" Hello Kitty 1249 TOIMSA
Children's bicycle 12" Hello Kitty 1249 TOIMSA





Children's bicycle 12" Hello Kitty 1249 TOIMSA
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
4 - 8
business days
| Product colour | Green, Pink |
| Recommended age (min) | 3 yr(s) |
| Recommended age (max) | 5 yr(s) |
| Minimum height of a child | 85 cm |
| Proper use | Outdoor |
| Theme | Hello Kitty |
| Maximum child height | 100 cm |
| Brake system | Front and rear brake |
| Gender | Girl |
| Basket | Yes |
| Wheel size | 12" |
| Side wheels | Yes |
| Wheel rim material | Aluminium |
| Material | Plastic, Steel |
| Wheels type | Inflatable wheels |
| Chain cover included | Yes |
| Mudguards | Yes |
| Number of wheels | 4 wheel(s) |
| Weight | 8 kg |
| Warnings | Always wear a protective helmet., Use only under adult supervision. |