The LUCY STAND foldable baby bath supports up to 30 kg and has a foldable design for convenient storage. Available in mint, beige and white, it also has one shelf and a bath.
The LUCY STAND foldable baby bath supports up to 30 kg and has a foldable design for convenient storage. Available in mint, beige and white, it also has one shelf and a bath.
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
8 - 9
business days
The LUCY STAND FOLDABLE BABY BATH supports a maximum baby weight of 30 kg and has a foldable design for convenient storage. Available in mint, beige and white, it includes one shelf and comes complete with a bathtub.
Features | |
|---|---|
| Product Color | Mint, Beige, White |
| Maximum Baby Weight | 30 kg |
| Form | Rectangular |
| Number of Shelves | 1 |
| Foldable | Yes |
Weight Dimensions | |
| Package Height | 860mm |
| Package Weight | 12.6 kg |
| Packaging Depth | 120mm |
| Package Width | 545mm |
Package Contents | |
| Bathtub Included | Yes |
Supplier Features | |
| Recommended Gender | Boy/Girl |