Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 7
business days
The transparent housing allows you to see the technology inside. Features: 40x40 cm touch surface, rechargeable battery and electronic display.
Features | |
|---|---|
| Product Type | Chess Computer |
| Product Brand | DGT |
| Model | Centaur Crystal Edition |
Specifications | |
| Table Size | 44 x 40 x 1 cm |
| Square Size | 48 x 48 mm |
| Total Package Measurements | 465 x 405 x 60 mm / 2.3 kg |
| King's Height | 86 mm |
Technical Data | |
| Power supply | USB power supply |
| Touch Surface | 40 x 40 cm |
| Screen Type | e-Screen |
| Housing Material | Transparent PC Plastic |