- In stock
Card reader SumUp Solo Lite and Charging Station
Card reader SumUp Solo Lite and Charging Station



Card reader SumUp Solo Lite and Charging Station
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | SUMUP, SumUp |
| Model | Solo Lite and Charging Station |
| Width | 218 mm, 200 mm. |
| Depth | 121 mm |
| Height | 57mm, 100 mm. |
| Weight | 218 g, 0.69 kg. |
| Connectors | Bluetooth, Wi-Fi, USB Type-C |
| Installation | Superficial |
| Control via smart device | Yes |
| Protection from | - |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Guarantee for legal entities | 12 months |
| Additional information | With charging station |
| Color name | White color |
| Length | 200 mm. |
| Country of manufacture | CN |