- In stock.
Card reader SumUp Solo Lite, 126 g
Card reader SumUp Solo Lite, 126 g



Card reader SumUp Solo Lite, 126 g
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | SUMUP, SumUp |
| Model | Solo Lite |
| Width | 126mm, 170 mm. |
| Depth | 121 mm |
| Height | 17 mm, 90 mm. |
| Weight | 126 g, 0.6 kg. |
| Connectors | Bluetooth, Wi-Fi, USB Type-C |
| Installation | - |
| Control via smart device | Yes |
| Protection from | - |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Guarantee for legal entities | 12 months |
| Color name | White color |
| Length | 170 mm. |
| Country of manufacture | CN |