- In stock.
Luminaire the rail system Spectrum System Shift 12W 3000K
Luminaire the rail system Spectrum System Shift 12W 3000K
Guarantee
36 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | SPECTRUM, Spectrum |
| Product type | Lamps |
| Model | System Shift |
| Article | WLD+40007 |
| Suitable for indoor use | Hallway, Bedroom, Living room |
| Style | Modern |
| Lamp type | For rail system |
| Mounting type | Ceiling mounted |
| Maximum power | 12W |
| Maximum bulb power | 12W |
| With a light bulb( | (in the set) - Yes |
| Degree of protection (IP) | IP20 |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Color temperature | 3000 - 3000°K |
| Luminous flux | 1100 - 1100lm |
| With remote control | No |
| Length | 40 - 40cm, 440 mm. |
| Width | 2.8 - 2.8cm, 108 mm. |
| Height | 7.5 - 7.5cm, 43 mm. |
| Hood color | White color |
| Hood material | Metal |
| Body color | White color |
| Luminaire efficiency | 92 lm/W |
| Weight | 0.44 kg. |
| Country of manufacture | CN |