Luminaire Modoled Magnetic, 18 W, LED, 3000 - 6000 °K
Luminaire Modoled Magnetic, 18 W, LED, 3000 - 6000 °K
Guarantee
24 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | MODULE, Modeled |
| Product type | Lamps |
| Model | - |
| Article | MLP1048M |
| Suitable for indoor use | Study, Hallway, Bedroom, Living room, Kitchen, Dining room |
| Style | Modern |
| Lamp type | For rail system |
| Mounting type | Hanging |
| Light bulb socket | LED |
| Maximum power | 18W |
| Maximum bulb power | 18W |
| With a light bulb( | (in the set) - Yes |
| Number of bulbs | 1 |
| Bulb type | Integrated LED |
| Degree of protection (IP) | IP20 |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Color temperature | 3000 - 6000°K |
| Luminous flux | 1620 - 1620lm |
| With remote control | No |
| With motion sensor | No |
| Voltage | 48 - 48V |
| Light flow adjustment | Yes |
| Dimming type | Remote control |
| Color temperature adjustment | Yes |
| Additional information | The lamp can be controlled with a remote control (sold separately) or the TUYA smart app. The remote control has a range of up to 8m. |
| Length | 60 - 60cm, 635 mm. |
| Width | 2.2 - 2.2cm, 75 mm. |
| Height | 2.5 - 2.5cm, 42 mm. |
| Hood color | Black color |
| Housing material | Aluminum |
| Hood material | Polycarbonate |
| Body color | Black color |
| With light sensor | No |
| Luminaire efficiency | 90 lm/W |
| Weight | 0.456 kg. |
| Country of manufacture | CN |