-
−2%
Luminaire Modoled Magnetic, 12 W, LED, 3000 - 6000 °K
Luminaire Modoled Magnetic, 12 W, LED, 3000 - 6000 °K
Guarantee
24 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | MODULED, Moduled |
| Product type | Lamps |
| Model | - |
| Article | MLP1043M |
| Suitable for indoor use | Study, Hallway, Bedroom, Living room, Kitchen, Dining room |
| Style | Modern |
| Lamp type | For rail system |
| Mounting type | Hanging |
| Light bulb socket | LED |
| Maximum power | 12W |
| Maximum bulb power | 12W |
| With a light bulb( | (in the set) - Yes |
| Number of bulbs | 1 |
| Degree of protection (IP) | IP20 |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Color temperature | 3000 - 6000°K |
| Luminous flux | 1080 - 1080lm |
| With remote control | No |
| Voltage | 48 - 48V |
| Light flux adjustment | Yes |
| Dimming type | Remote control |
| Color temperature adjustment | Yes |
| Additional information | The lamp can be controlled with a remote control (sold separately) or the TUYA smart app. The remote control has a range of up to 8m. |
| Length | 5 - 5cm, 200mm. |
| Width | 5 - 5cm, 160mm. |
| Height | 12 - 12cm, 80mm. |
| Hood color | Black color |
| Housing material | Aluminum |
| Hood material | Polycarbonate |
| Body color | Black color |
| Luminaire efficiency | 90 lm/W |
| Weight | 0.376 kg. |
| Country of manufacture | CN |