Luminaire Ledvance Doorled Down, LED, 0.5W, 4000K, 3xAA
Luminaire Ledvance Doorled Down, LED, 0.5W, 4000K, 3xAA
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | LEDVANCE, Ledvance |
| Product type | Lamps |
| Suitable for indoor use | Suitable for outdoor use |
| Style | Modern |
| Lamp type | Ceiling and walls |
| Mounting type | Mounted to the ceiling or wall |
| Light bulb socket | None (integrated lamp) |
| Maximum bulb power | 0.95W |
| With a light bulb( | (in the set) - Yes |
| Number of bulbs | 2 |
| Bulb type | LED |
| Degree of protection (IP) | IP54 |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Color temperature | 4000 - 4000°K |
| Luminous flux | 40 - 40lm |
| With remote control | No |
| With motion sensor | Yes |
| Voltage | 4.5 - 4.5V |
| Additional information | Uses 3xAA batteries. The package includes |
| 4058075267848 | Ledvance brand; 4099854531439 - Osram brand. Products are selected randomly! |
| Length | 10.3 - 10.3cm, 195 mm. |
| Width | 9.2 - 9.2cm, 140 mm. |
| Height | 3.7 - 3.7cm, 40 mm. |
| Hood color | White color |
| Housing material | Plastic |
| Hood material | Polycarbonate |
| Body color | White color |
| Average operating time | 25000 hours |
| Weight | 0.18 kg. |
| Country of manufacture | CN |